Profesor do kostek habitowany

 

Gra słów

Mój ulubiony portal internetowy, który dociera do milionów czytelników, internautów, wyborców, bierze udział w kreowaniu rzeczywistości. Niby nie stawia się po żadnej stronie politycznej, ale proszę. Weźmy taki przykład z dzisiejszej manipulacji. Onet pisze: „Ideolog Radia Maryja…” i dalej Jerzy Robert Nowak. W całym wątku ani razu nie pojawia się słowo „profesor”.

W tym samym dniu, a nawet momencie, dużą zajadką cieszy oko czytelników tytuł: „Mini dekolty pani profesor” – mowa o posłance Joannie Senyszyn. Słowo „Ideolog” – w stosunku do aliansu profesora z pastorem ma w założeniu implikować skojarzenia pejoratywne, a pani Senyszyn jest bardziej posłanką niż profesorem. Jeżeli do tego dopiszemy dekolt czy różowe majtki, to kto cieszył się będzie większym uznaniem?

Niby nic, ale manipulacja…

I żeby było jasne. Nie jestem moherem, ba, jestem nawet bardziej socjalistą;-)

socjolog z licencjatu

4 komentarze do “Profesor do kostek habitowany”

  1. Pnią europoseł Senyszyn z profesorem trudno pomylić, ale utożsamić tylko ideologicznie można. Definiując inteligencje w kategoriach biologicznych, mam wrażenie, że nasz skarb narodowy, talent Dody, bardziej błyszczy kreatywnym zachowaniem, niż Senyszyn samą tylko percepcją najbliższego otoczenia.

Możliwość komentowania została wyłączona.