Cud paligłupa

Oto wielkie jest koryto?

 

Oto wielkie jest koryto

Pachnie strawą wyśmienitą

A więc przy nim z każdej strony

Świńskie kręcą się ogony.

Każda świnia ryj swój pcha

I wyżera, co się da

A chce zeżreć jak najwięcej

Jak najtłuściej, jak najprędzej.

Gdy się dorwie do koryta

To drugiego się nie pyta

Czy mu dobrze, czy też źle

Tylko żre, żre, żre?

Kiedy nażrą się do woli

To dostojnie i powoli

Idą do swojego chlewa;

Każda się przeciąga, ziewa

Najedzona, wypasiona

Bardzo jest zadowolona.

A chlewiki jak z bajeczki

Dywaniki, komineczki

Boazerie modrzewiowe

I posadzki marmurowe.

Każdy stoi w gęstym borze

Nad jeziorem i nad morzem

W górach także on być może

I na wyspach ma swe łoże.

Knury, wieprze i warchlaki

Mają chlew nie byle jaki

Wójt hospodar zadba o to

By maciora nie wpadła w błoto

W myśl zasady chroń przyrodę

Tnie się drzewa stare, młode

Granitowe kładąc szosy;

Kwiczą świnki wniebogłosy

Pod mój chlewik i pod mój

Niechaj biegnie drogi zwój.

Bym podjechać mogła szparko

Limuzyną z sekretarką

Co dba o to by w korytko

To co lubię wpadło wszystko.

A ty człeku biedny, mały

Co tak wytrzeszczasz gały

Na te świnie wypasione

Nie ustąpią ci miejsca one.

Bo to prawda proszę pana

Nie od dzisiaj dobrze znana

Że kto blisko przy korycie

Tylko ma dostatnie życie.

Par. – G. Niedźwiecki

29 komentarzy do “Cud paligłupa”

 1. Może być, że masz nieco negatywny obraz świata? To wygląda na początki zaburzeń psychotycznych.Poszukaj terapii.Poważanie.Za dużo tych zawistnych urojeń.

 2. Może być, że masz nieco negatywny obraz świata? To wygląda na początki zaburzeń psychotycznych.Poszukaj terapii.Poważanie.Za dużo tych zawistnych urojeń.

  1. nie wiedziałam, że tam dają pacjentom dostep do internetu;-)już po, czy jeszcze w trakcie…? lepiej odstaw leki oraz komputer i przedłuż sobie terapię, bo zbytni odlot masz:-)))

 3. Sluchajcie,Niedzwiecki bez obrazy,na zdjeciu macie zeza, w glowiechyba tez.Palikot, lub inny bogaty nie zostal nim waszym, tj golodupcakosztem. Wy macie glowe do klecenia glupawych wierszykow, inni do robienia duzych pieniedzy.Niedzwiecki,czy wy jestescie doktorem filozofii i biznesmenem? czy tylko powiatowym gryzipiorkiem ktoremu sie wydaje ze jest ludowym trybunem? A jestescie tylko prowincjonalnym WALIGLUPEM.

 4. Takie „wiresze”- to są cuda, pisze socjolog i nieudak.Nobla za to nie dostanie lecz, od ojca swego lanie.Grafomańskie rymy kreśli, co by w PISie go wynieśli,Jak się uda do koryta, bo chudzieńka świnka ci ta.Więcej tego nie opiszę, takie świnie ciągle słyszę.Kwiczą ciągle jak zgłodniałe sensacyjek no i bajek.Niedżwieckiego historyjki miodem są na świńskie ryjki,króre pagną do koryta, ale chlewnia już zdobyta.Myśle więc, że morały jak świnie tłuste – wypływają z tego, że koryto powinno być puste a prosiaki to straszne wieprze kolego.

   1. Nie jestem ani POlubieńcem ani PISlubieńcem. Czytam bardzo dużo i to nic nie musi znaczyć. Taka pisanina jest nie warta funta kłaków.

  1. Wielu tutaj komentującym trudno się przyznać, że rymy co prawda częstochowskie, ale niestety ukazujące całą prawdę o naszej „zaufanej” władzy ,oraz wyszukanej „chciwej i zdemoralizowanej” inteligencji partyjnej. To nie zazdrość,to katastrofa polskiego narodu.

   1. Macie kolego urojenia. Wyglądnij przez okno z bloku i zobacz ile tam aut stoi i przypomnij sobie ile ich było 20 lat temu. Zobacz ilu ma komórki, jak chodzą ubrani ile tłuściochów przelewa się po chodnikach. Jeśli to jest bieda to ja jestem arcybiskupem. A propo zobacz czym oni jeżdżą. Facio na zdjęciu tez mi na bidoka nie wygląda. Elegancko ubrany w eleganckim lokalu, ale zrzędzi jak stara baba pod płotem a ci co mu przytakują też nie lepsi. Jakbyście biedowali to na internet by nie było kaski.

    1. No tak, nie jest to już era kamienia łupanego…Ja myślałem, że to ewolucja, a niektórzy myślą, że to cud…

 5. Panie Niedzwiedzki widzę że i tutaj znależli się przeciwnicy jak u Antka emigranta ale to są same nieroby, ktorzy popierają lodziarzy i nie widzą prawdy Takich Palikotów co się dorobili nieuczciwie jest bardzo dużo wiem to z życia ponieważ przeżyłem juz 70 lat

 6. no tak..tylko ze to odnosi sie z sukcesem do calej obsady…bez wyjatku!!jeszcze sie u nas nie trafil taki co by robil inaczej…przeciwnie do reszty…a wystarczylo by swinskie ryje zostawili ludziom tyle, by im na wszystko starczylo…by mogli zyc, a nie wegetowac…reszte moga sobie ukrasc…a taka swinia jedna z druga pozniej wyzywa sie od swin, zamiast cokolwiek zrobic pozytecznego…

 7. Trafnie pan określił naszą smutną rzeczywistość rządów PO!Jak bardzo celnie uderzył pan tych panów w czułe miejsce,widać po chamskich,jak na członków PO przystało,wypowiedziach.

 8. no tak..tylko ze to odnosi sie z sukcesem do calej obsady…bez wyjatku!!jeszcze sie u nas nie trafil taki co by robil inaczej…przeciwnie do reszty…a wystarczylo by swinskie ryje zostawili ludziom tyle, by im na wszystko starczylo…by mogli zyc, a nie wegetowac…reszte moga sobie ukrasc…a taka swinia jedna z druga pozniej wyzywa sie od swin, zamiast cokolwiek zrobic pozytecznego…

Możliwość komentowania została wyłączona.