Kurski 10 tys. zł, niewinny bloger już blisko 30 tys. zł

     

Kurski 10 tys. zł, niewinny bloger już blisko 30 tys. zł

Już prawie cztery lata ciągnie się prześladowanie to piszącego za niewinność. Prześladowanie – za rzekomą obronę interesu społecznego – przez dealera samochodowego i jednocześnie skarbnika Rotary Club Jelenia Góra. Sądy Okręgowy i Rejonowy w Jeleniej Górze mnożą wyroki (na rzecz Rotary Club Jelenia Góra) i grzywny zaocznie nie mając żadnych dowodów winy przeciwko oskarżonemu/skazanemu. Sąd Rejonowy wystąpił swego czasu do portalu Onet.pl o wyciąg z archiwum i nie otrzymał potwierdzenia jakiegoś naruszenia dóbr osobistych, a mimo to orzekł i orzekają nadal radykalniej niż za czasów najgorszej „komuny”. W demokratycznym państwie prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej nie można wydawać wyroków nepotycznych, na podstawie opinii, na chybił trafił, za pieniądze, tylko na podstawie przepisów prawa i niezbitych dowodów. Postępowania nie powinny trwać w nieskończoność, a oskarżony/skazany musi mieć fizyczną możliwość uczestniczenia w nich. Istotne dowody, które wyjdą na jaw też muszą być brane pod uwagę bez względu na przedział czasowy. Prokurator Generalny (PG-IV-KSK-1097/10) i Rzecznik Praw Obywatelskich uchylają się od zajęcia merytorycznego stanowiska w sprawie sugerując, że nie zostały przez sąd naruszone przepisy prawa o takim znaczeniu dla prawidłowego rozpoznania sprawy… Uchylają się, mimo iż zostały naruszone liczne przepisy i prawo do obrony. Uchylają się nie zapoznając się w ogóle z wszystkimi aktami sprawy. Przysyłają skazanemu masło maślane na zasadzie bliższa koszula ciału. Niewinny człowiek nie może być „powieszony” tylko dlatego, że coś się uprawomocniło, skazany nie studiował kpk i kpc lub nie stać go na adwokata. No cóż. Pomodlę się do Matki Boskiej, którą otrzymał mój synek dzisiaj w kościele na roratach przedkomunijnych za jeden z najładniejszych lampionów. Jutro odniesiemy Matkę Boską i zapalimy świeczkę w intencji zakończenia nowego stanu wojennego w Polsce.

Grzegorz Niedźwiecki

9 komentarzy do “Kurski 10 tys. zł, niewinny bloger już blisko 30 tys. zł”

 1. MYSLE ZE P.KURSKI POWINIEN WSTAPIC DO PO TO PRZESTANIE PRZEGRYWAC SPRAWY SADOWE.

 2. Panie Grzegorzu „socjologu” Niedźwiedzki . Nie znam Pana i nie wiem za co Sąd Pana karze. Aby sobie choć trochę przybliżyć Pańską osobowość przeczytałem kilka tekstów tu zamieszczonych i na ich podstawie mogę powiedzieć, że łagodnie Pana potraktowano. Jest Pan typem upierdliwego czepiacza który dla zasady wszystko jest w stanie zapaskudzić, wszystkiego się uczepić i, jak g..wno na dnie okrętu pokrzykiwać „płyniemy a ja jestem ponad wami jedyny sprawiedliwy”. Może by się pan zajął czymś pożytecznym ? obrzydzaczy codzienności i narzekaczy mamy pod dostatkiem a robić nie ma kto.

  1. Obawiam się, że nie potraktowano Pana Grzegorza, socjologa, tylko jego dzieci. I to w sposób iście stalinowski. Pisanie, że w sposób łagodny, za niewinność, stawia Pana w tym samym rzędzie co oprawców. Albo jest Pan sędzią, choć wątpię, bo nie stawiałby Pan tutaj wyroków z fusów, albo członkiem Rotary Club…

   1. Szanowna Pani, pisałem, że nie mam pojęcia za co Pana N. skazano . Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi natomiast mam zaufanie do Władzy i nie komentuje wyroków Sądu. Chodziło mi o coś innego, po przeczytaniu kilku przypadkowo otwartych tekstów Pana N. które tu publikuje wysnułem wniosek, że tego typu ludzie powinni być tępieni jako uprzykrzający życie każdemu i w każdej sprawie. To są upierdliwe męczydupy /przepraszam za określenia/ mające pretensje do wszystkich i o wszystko, zatruwające wszystkim życie na każdym kroku. Trzeba to tępić. Pozdrawiam hb

    1. i tu się pan odkrył „tego typu ludzie powinni być tępieni”, i są, przez reżim;-)

     1. Zaciekawiły mnie określenia „reżim” „oprawcy” i zadałem sobie trochę trudu, poczytałem a po zobaczeniu zdjęcia tego pana z niejakim leperem zrozumiałem , toż to „prawdziwi Polacy” „prawdziwi patrioci” „prawdziwi katolicy” …. większego zakłamania nie uświadczysz nigdzie. tfuuuujj w jakie g.. przypadkiem wdepnąłem, obrzydlistwo. …… Powtarzam, tego typu ludzie, dla dobra społeczeństwa, powinni być tępieni. Dodam, że nie w waszym pisowskim rozumieniu tylko zgodnie z prawem ale bez taryfy ulgowej.PS. Kurski za mało zapłaci, tylko taka pociecha, że to już czwarty czy piąty tego typu wyrok, psychotropa też już trochę kosztowało bezpodstawne oskarżanie, a i ministra zero też ręka sprawiedliwości dosięgnęła. Pan N. też pewnie sobie pozwalał na obrażanie ludzi fałszywymi oskarżeniami i słusznie,że będzie bulił.

 3. List Otwarty do Prezydenta Bronisława KomorowskiegoW dzisiejszym programie TVN 24 usłyszałam fragment Pana wypowiedzi dotyczącej tej grupy społecznej, która nie zgadza się i protestuje przeciwko polityce Pana i Pańskiego Rządu, a także przeciwko niewiarygodnie beztroskiemu traktowaniu Polskich obywateli zarówno w kraju jak i tych przebywających za granicą.Użył Pan w tym tekście słów, które obraziły głęboko mnie, a także setki moich przyjaciół i tysiące Polaków, o których wiem: powiedział Pan o nas „to są ci, którzy uciekli w stanie wojennym za granicę, albo Ci, którzy przez cały okres lat osiemdziesiątych trzymali nogi w wannie”. (….)

 4. Po pierwsze, Niedźwieckiego nie skazano za całokształt, za całokształt powinien otrzymać nagrodę Nobla. On sam i pewnie sądy, nie wiedzą za co go skazali. W prawie cywilnym nie ma pojęcia „recydywa”, zwłaszcza w stosunku do niewinnych. Zawsze można mieć zaufanie do Władzy. Zwłaszcza do swojej Władzy. W okresie rządów PZPR też byli tacy, co mieli zaufanie do Władzy. Nie rozliczonej Władzy i często sprawującej do dzisiaj Władzę. Ktoś, kto ocenia prawdziwych społeczników negatywnie, w istocie komentuje nieznane wyroki. Ja rozumiem, że można mieć pogląd, iż wszyscy internowani w stanie wojennym powinni być zagazowani, a ci co kradli i kradną powinni mieć wolną rękę. W sprawie Niedźwieckiego najsmutniejsze jest to, że karzą go za nieprawdopodobne człowieczeństwo ludzie mieniący się wolontariuszami. Karzą go, a w zasadzie jego dzieci po to, aby zrobić na tym fałszywą karierę. Aby przykryć często swoje machlojki i sprawozdania podatkowe. Aby wypłynąć i zrobić karierę w biznesie lub w polityce. I dlatego takie upierdliwe męczydupy powinno się wyeliminować z życia społecznego wszelkimi sposobami. By nie zatruwali życia faryzeuszom i obłudnikom. By nie mieli siły opiekować się swoimi dziećmi, a co dopiero osobami starszymi, schorowanymi. Czyż nie tak działają „reżimy” i „oprawcy”? Ścigają Niedźwieckiego ci, co nie ponieśli z jego powodu złotówki straty, ale żądają kary jak za kradzież samochodu. Jeżeli władzę w Polsce sprawują postubecy, to pan N. będzie bulił, ale jeżeli jest u nas państwo prawa, to może powinien dostać wysokie odszkodowanie za niesłuszne oskarżenie. Ocena charakterologiczna przemawia za nim, a powód przedobrzył wskazując akurat na Niedźwieckiego i to bez faktów. Bo ma łatkę „Leppera”.

 5. a dobrze wam tak. Wszędzie i ciągle plujecie na PiS i Kościół a wasza kochana peowska mafia was nagradza sądami.

Możliwość komentowania została wyłączona.